Cze 21

LUBISZ POMAGAĆ?-pomóż przy organizacji Triathlonu Szczecin 03.07.2016

Bez kategorii Możliwość komentowania LUBISZ POMAGAĆ?-pomóż przy organizacji Triathlonu Szczecin 03.07.2016 została wyłączona

Zapraszamy wszytskich , zawodników, sympatyków, rodziców , dzieci do pomocy przy organizacji Szczecińskiego Triathlonu. Wolontarjuszy prosimy o zgłaszanie się do organizatora lub bezpośrednio do trenera prowadzącego.

Link do strony zawodów :

TRIATHLON

Link do zapisów  wolontariat:na

WOLONTARIAT

Autor Adrian Szczepański

Cze 15

Puchar Polski Augustów! Złoto i Srebro

Bez kategorii Możliwość komentowania Puchar Polski Augustów! Złoto i Srebro została wyłączona

Miłym AKCENTEM zakończył się dla nas Puchar Polski w Augustowie.  Chociaż miasto nie ma tradycji Triathlonu to przywitało nas bardzo dobrze ze strony sportowej i organizacyjnej.

W pierwszym wyścigu na dystansie super sprinterskim wystartowało czworo naszych zawodników:

Kuba Rudziński, Oktawia Lewandowska, Joanna Woźniak, Joanna Józkowska. Dla Asi Woźniak był to debiut i tak zwany start po doświadczenie. Pływanie rozegrane zostało na dystansie 250m. Dużym dylematem trenera było to czy zakładać piankę na tak krótki dystans. Jak się okazało wielu zawodników postanowiło wystartować bez pianki. Zawsze istnieje obawa czy na tak krótki dystansie będzie ona pomocna. Dobieg do strefy zmian był dosyć długi, co pozwala na swobodne zdjęcie jej w trakcje dobiegu.

Bardzo dobrze wypadł Kuba Rudziński, który wyszedł w czołówce z wody. Szybka strefa zmian, dobieg do belki i…Kuba gubi but Kolarski (przez chwilę miał myśl, aby się po niego cofnąć -co znaczyłoby koniec walki o pierwszą trójkę). Szybka decyzje jedzie bez..To tylko 10km a jest przygotowany na mocny rower. Obawa trenera czy rywale dostrzegą to i będą chcieli go urwać. Kiedy pierwszą grupę było już widać był i widoczny kask kuby-jest w I grupie. Szybka strefa zmian i wylatuje na bieg i nie oddaje już prowadzenia ani szans rywalom na odebranie mu 1 miejsca. Gratulujemy.

Tuż za Kubą z wody, jako I wszą kobieta wychodzi Oktawia. Szybka strefa zmian, chwilę szarpania z pianką i bez błędnie siada na rower. Po rowerze z T2 wybiega, jako 3 cia i przez pierwsze 200m trzyma się dziewczyn na plecach. Na metę dobiega na 3 miejscu zdobywając 2 miejsce w K16. Bieg jest ciągle w Fazie rozwoju i jest duży potencjał na jego poprawę. Bardzo dobrze wypadła również Asia, która była 5ta a poprawa pływania włączy ją do ścisłej czołówki gdyż rower i bieg są jej mocną stroną.

W II wyścigu wystartowali Łukasz, Damian, Karina, Adrian Wilk

Bardzo dobrze z wody wyszedł Łukasz a chwilę za nim przed Filipem Przymusińskim pojawił się Damian. To był Szok tak dobre pływanie w wykonaniu Damiana. Wszyscy nasi chłopcy zabrali się do 2 grupy, co pozwoliło utrzymać kontakt z czołówką. W t2 Łukasza złapały skurcze łydek i potrzebował on czasu na to by się wkręcić na obroty. Łukasz jeszcze dochodzi do swojej dyspozycji po odbytej kontuzji. Damian zagubił się na 5 sec w strfie zmian i to było kluczowe by wejść na plecy rywalom do biegu. Strata tych kilku sekund pozbawiła go podium i finalnie zajął 4 miejsce. To nas zadowala, ale nie w pełnym stopniu:)

-pozostaje skupić się na detalach pracować nad błędami.

Karina była 9 ta w kategorii K 16, swój start może zaliczyć do udanych pod względem kolarskim oraz biegowym. Karina dobrze pływa, ale jest jeszcze świeża w Triathlonie i potrzebuje obycia startowego.

Już za parę dni startujemy w Lipianach koło Szczecina.

podium augustów oktawia kuba augustów IMG_0159

Autor Adrian Szczepański

Cze 10

Sukces Mateusza!!! GIT ŚLESIN

Bez kategorii Możliwość komentowania Sukces Mateusza!!! GIT ŚLESIN została wyłączona

Niedzielny wyścig w ŚLESINIE zakończył się Szczęścliwie dla Mateusza Cieślika. Mati zajał 3 miejsce Open i 1 w kategorii wiekowej(Mateusz jest jeszcze juniorem). Wyścig odbywał się w konwencji jazdy bez draftingu.  To już druga odsłona Garmin Iron Triathlon gdzie Mateusz święci triumf. Na mecie przed Mateuszem Tomek Marcinek oraz Piotr Ławicki z Lubina.

mati 2mati 1

Autor Adrian Szczepański