Maj 18

Elemental Triathlon Olsztyn, 17.05.2015

Bez kategorii Możliwość komentowania Elemental Triathlon Olsztyn, 17.05.2015 została wyłączona

W niedzielę 17 maja 2015r., w Olsztynie rozegrane zostały pierwsze w tym sezonie pełne zawody triathlonowe z cyklu Triathlonseries. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, bardzo zimnej wody na starcie pojawiło się kilkuset zawodników na trzech dystansach – supersprint, sprint i olimpijski.
Na najkrótszym z nich mieliśmy największa grupę naszych reprezentantów w kategorii junior młodszy. Ponadto na tym właśnie dystansie i w tej grupie wiekowej zjechali się najlepsi zawodnicy z kraju, m.in. z takich klubów jak UKS G-8 Bielany-Triathlon, GTT Diament Gniezno, MKS Hermes Gryfino – Sekcja Triathlon, UKL-ÓSEMKA POLICE, TS Akwedukt Kielce, MLUKS TRIATHLON KOŁO. Konkurencja była bardzo duża, więc spodziewaliśmy się trudnej walki. Zaczęło się rewelacyjnie, nasz zawodnik Łukasz Kowalczyk wyszedł pierwszy z wody, razem z Kamilem Damentką z Bielan. Na trasie rowerowej oderwała się się 6-osobowa grupa, łącznie z naszym zawodnikiem. Po etapie biegowym Łukasz skończył wyścig na 5 miejscu. Pierwszy dobiegł Kamil Damentka. Trzeci był zawodnik z naszego regionu Kuba Rudziński z Hermesa Gryfino. Niestety, po krótkim czasie okazało się, że prawdopodobnie dwie pierwsze grupy zawodników na etapie rowerowym zostały niewłaściwie pokierowane i nieco wcześniej zjechały do boksów. W związku z tym kilkunastu pierwszych zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Z jednej strony przykra to dla nas informacja, ale z drugiej cieszymy się z dobrej postawy Łukasza. Pozostali nasi zwodnicy również dzielnie walczyli na trasie. Mieliśmy w składzie m.in. 3 dziewczyny – dla dwu z nich – Asia i Karina – był oto debiut triathlonowy. Gratulujemy dziewczyny.

W tym dniu mieliśmy jeszcze jeden start, który na bardzo interesował – na dystansie olimpijskim wystartował Norbert Giecewicz, który okazało się jest już w dobrej formie startowej i zajął doskonałe 2. miejsce w klasyfikacji OPEN! Super

Z niecierpliwością czekamy na następne starty.

2015-15-17_triathlon_olsztyn

Na zdjęciu: Łukasz Kowalczyk (pierwszy od lewej), pierwszy wychodzi z wody, przed doskonałym pływakiem, Kamilem Damentką.

Źródło zdjęcia: maratomania.pl / labiosport.pl

Autor adm

Maj 04

Marta i Staś Golańscy, nasza przyszłość

Bez kategorii Możliwość komentowania Marta i Staś Golańscy, nasza przyszłość została wyłączona

Marta i Staś Golańscy, to nasza nadzieja na dobre wyniki w przyszłości. W młodzież trzeba inwestować i promować.

Rodzeństwo Golańskich to dzieci w wieku 9 i 12 lat, które brały w obecnym sezonie udział w szeregi zawodów, odnosząc już pewne sukcesy w swoich kategoriach wiekowych.

Goleniów (mila Goleniowska): Marta – 3 miejsce
Gryfino (Masowe biegi przełajowe): Marta – 2 miejsce
Gryfino (Masowe biegi przełajowe): Staś – 2 miejsce
GP City Trail: Marta i Staś – 2 miejsca

Liczymy na więcej 🙂

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 2015-05-04_biegi.Gryfino.Marta.400m.2015 2015-05-04_biegi.Gryfino.Stas.1000m.2015

Autor adm