Lip 29

Dnia 15 lipca w małej miejscowości pod Częstochową odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie na dystansie sprinterskim. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: Senior, Młodzieżowiec i Junior. Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim tj. 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. W pierwszym starcie rywalizowały panie. Złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowej wywalczyła nasza zawodniczka Małgosia Otworowska. Na mecie zameldowując się jako druga wywalczyła również srebrny medal w Kategorii Seniorów. To ogromny sukces pomimo niepełnego przygotowania do sezonu. W ubiegłym roku Gosia również była druga tuż za Agnieszką Jerzyk. Bardzo dobry występ zaliczyła również Paulina Lebowska, która była 7 wśród Juniorek. (Wyniki)

W drugim stracie wystartowali najlepsi panowie. Mistrzem Polski został Sylwester Kuster tuż przed Przemysławem Szymanowski. Warto wspomnieć iż nasi zawodnicy (w tej chwili nieaktywni) skutecznie rywalizowali z obecnymi mistrzami. Nasz najlepszy zawodnik zajął 5 miejsce w kategorii młodzieżowej. Tuż za nim na mecie był Bartosz Smęda. Wśród naszych juniorów najlepiej spisał się Dawid Tubacki, który o włos był od zajęcia 15 miejsca premiowanego w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Dalsze miejsca zajęli Krystian Smużny (bardzo dobry pływak – niestety za mała pianka utrudniła mu dobry występ) oraz Michał Szmaja. (Wyniki)

Autor Adrian Szczepański

Lip 07

Miło nam poinformować, że nasz zawodnik Rafał Klóska po ośmiu miesiącach treningów w dniu 7 lipca 2012r. na zawodach HERBALIFE SUSZ TRIATHLON 2012 ukończył dystans długi, czyli 113 km (1,9km pływanie + 90km rower + 21,1 km bieg) w czasie 5:50:45 “łamiąc” tym wynikiem zakładane na etapie przygotowań 6h. Mimo trudnych warunków atmosferycznych (temperatura przekraczała niekiedy 30 stopni) debiut na tym dystansie był bardzo udany – GRATULUJEMY!!!

Autor admin